Taara pst. 12-1, Tartu
+372 58 103 441
info (at) juhtkoer.ee


Täna on rahvusvaheline juhtkoerte päev

Allikas: 24.04.2013 | ERR Uudised/ Lemmik.ee

Iga aasta aprilli viimasel kolmapäeval ehk täna on rahvusvaheline juhtkoerte päev, mida tähistatakse rohkem kui 60 riigis, vahendab ERR Uudised.

Kuigi Eestis on juhtkoerte päeva tähistamine uus nähtus, on Eesti juhtkoerte kasutajate ühing võtnud üheks oma südame asjaks tutvustada ühiskonnale juhtkoera olemust, vajalikust ja seaduslike õigusi.

Kuidas juhtkoera ära tunda? SA Juht-ja Abikoerte Kooli kodulehe andmeil kannab juhtkoer tööl ja treeningul rakmeid. Rakmed on enamasti varustatud helkurite ja vastavate märkidega. Kuna juhtkoer lihtsustab nägemispuudega inimesel liikumist, on juhtkoeral avalikus ruumis õigusi, mis teistel koertel puuduvad.

Vastavalt omavalitsuse loomapidamis õigusaktidele on juhtkoerale lubatud kõik see, mis tava koerale on keelatud. Juhtkoeral on õigus viibida avalikes asutustes.

Kuna juhtkoer teeb oma peremehe kõrval tööd, siis ei tohiks temaga suhelda, mängida, teda silitada või toita. Kui selleks on väga suur soov või tungiv vajadus, tuleks küsida kindlasti enne luba pimeda või treeneri käest, soovitab Juht-ja Abikoerte Kool.

Kuigi aastate jooksul on ühiskonna teadlikkus juhtkoerte osas kasvanud, tuleb endiselt ette olukordi, kus juhtkoeri ei lubata siseruumidesse ja muid olukordi, kus juhtkoera võetakse kui tavalist lemmiklooma.

Vaata ka artiklit ja videot oma peremeest väga pikalt abistanud juhtkoer Pepist:
http://www.lemmik.ee/index.php?043976

Kommenteerimine on suletud.