Taara pst. 12-1, Tartu
+372 58 103 441
info (at) juhtkoer.ee


Roosi esimene sünnipäev

Roosi 1-aastaneTänase seisuga on meie sõber Roosi oma käpakestega täpselt aasta maakamarat tallanud (eks ta alguses muidugi roomas nagu me kõik).

Kas tähtsa sündmuse lähenemine, aeg või kasvupere tubli töö (arvatavasti kõik see kokku) on lisanud Roosile aina enam täiskasvanulikkust ning nüüdseks hakkab tunduma, et natuke veel ja lapsepõlvele saab jäädavalt hüvasti öelda.

Juba trepil kohtudes on tunda, et tegu on ühe õpetust saanud koeratüdrukuga, kes ei vea jalutama minnes rihma käes hoidvat inimest nagu jahukotti järel, vaid astub mõõdetud sammuga allapoole. Ka veel hiljaaegu nii tavalised protestikontserdid enda elamisse üksijätmise vastu on lakanud.

Muidugi jääb treenerite otsustada , millal see tähtis hetk saabub kui Roosile esmakordselt rakmed selga pannakse ja suunahoidmist õpetama hakatakse. Nimelt on see põhioskus üks tähtsamaid kogu juhtkoera edasises õpetamistsüklis. Kuna Roosi puutub igapäevaselt treenerite Veronika ja Mariaga kokku, ei tohiks sobiva aja saabumine ka märkamata jääda.Tavaliselt peab juhtkoer selleks ajaks olema vähemalt aasta ja 2-kuune.

Seniks aga naudib meie sünnipäevalaps koos 10-aastase Nora ja 7-aastase Kaarliga (kasvuperenaise Katrini lapsed) kõiki mõnusid, mida sel aastal varakult mahasadanud lumi ühele koerahakatisele pakkuda saab.

Täname Pro Optika’t koostöö eest.

Kommenteerimine on suletud.