Taara pst. 12-1, Tartu
+372 58 103 441
info (at) juhtkoer.ee


Juhtkoer

Juhtkoer

Juhtkoer on nägemispuudega inimese rehabilitatsioonivahend.

Nägemispuudega inimesele on suureks probleemiks turvaline ja eksimatu liikumine väljaspool kodu. Nägijast inimesest sõltumise vältimiseks tuleb pimedal inimesel õppida iseseisvalt liikuma ja orienteeruma. Liikumisel on tema klassikaliseks abivahendiks valge kepp. Teiseks ja väga tõhusaks abiliseks on juhtkoer, kellel peale juhtimisülesannete on vaegnägija elus täita veel mitmeid erinevaid rolle.

Juhtkoer on eri-ettevalmistuse saanud sõbraliku loomuga tasakaalukas töökoer, kes oskab pimedat inimest marsruutidel õigesti ja ohutult juhtida.

Täites jalakäijate liikluseeskirju ja viies inimese mööda kõikidest takistustest, juhib ta vaegnägija turvaliselt sihtkohta. Saates oma peremeest väga erinevates paikades, käitub ta igal pool väärikalt ja distsiplineeritult, oodates vajadusel rahulikult mitmeid tunde.

Kuidas juhtkoera ära tunda?

Tööl ja treeningul kannab juhtkoer rakmeid. Rakmed on enamasti varustatud helkurite ja vastavate märkidega. Kuna juhtkoer lihtsustab nägemispuudega inimesel liikumist, on juhtkoeral avalikus ruumis õigusi, mis teistel koertel puuduvad.

Palume töötavaid ja treenivaid juhtkoeri mitte segada!

Palume mitte unustada, et juhtkoer teeb tööd! Seetõttu ei tohiks temaga suhelda, mängida, teda silitada või toita.

Kui selleks on väga suur soov või tungiv vajadus, küsida kindlasti enne luba pimeda või treeneri käest.

Lisa kommentaar