Taara pst. 12-1, Tartu
+372 58 103 441
info (at) juhtkoer.ee


Toimus koolitus “Aita ennast ise”

31.03-01.04.2012.a. toimus Rehe hotellis Tartus Eesti Pimedate Liidu korraldatud koolitus teemal „Aita ennast ise“. Koolitus oli mõeldud nendele, kes on hiljuti osaliselt või täielikult kaotanud nägemise.

Koolituse läbiviijaks oli Eesti Pimedate Liidu projektijuht Mari Sepp, ürituse ettevalmistamisel oli abiks Eesti Pimedate Liidu aseesimees Eva Kirillova.

Osavõtjad saabusid Kuressaarest, Pärnust, Narvast, Kohtla-Järvelt, Rakverest, Tallinnast, Paidest, Põltsamaalt ja Tartust.

Koolituse kava oli sisurikas. Pärast saabumist ja lõunasööki toimus osalejate tutvumine. Emajõe kooli õpetaja Anne Kõiv rääkis väga arusaadavalt ja huvitavalt pimeda inimese liikumisõpetusest ja selleks vajalikest abivahenditest. Ta tutvustas ka teisi abivahendeid:  monoklit, kirjutusvahendeid ja pimedate tähestikku punktkirjas ja veel paljudest vahenditest, mis kergendavad pimeda inimese elu ja annavad võimaluse olla ühiskonnale vajalik.

Esimesel päeval said osalejad osa ka tervislikest protseduuridest- massaazist, soolakambrist, mudamähistest, oli võimalus käia saunas ja basseinis.

Õhtul vestles psühholoog Triin Ulst meiega postiivse mõtlemise teemal ja rääkis oma tööst vabatahtlikuna Argentiinas.

Teisel päeval kohtusime SA Juht- ja abikoertekooli juhataja Mati Malmiga. Ta tutvustas meile juhtkoerte igapäevast tööd. Tööst juhtkoertega rääkis veel juht- ja abikoerte treener Veronika Malm ja kauaaegne juhtkoera kasutaja Gerli Kangur. Ei puudunud ka juhtkoerad.

Osavõtjad said vastuse kõikidele esitatud küsimustele. Lõpus oli kõikidel osavõtjatel öelda oma arvamus veedetud päevade kohta. Kõik jäid üritusega rahule,

Kogu koolituse vältel oli nendele, kes eesti keelt ei valda, tõlgina abiks Eva Kirillova. Lahkumisel oli kõigil ainult üks mote: Kahju, et aega jäi napiks omavaheliseks suhtlemiseks, aga jääme ootama uusi koolitusi.

Aitäh korraldajatele!

(„Valguse Kaja“ kevad-suvi 2012), Aleksander Lobanov, Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu liige

Infokiri Valguse Kaja“ toimetuse liige

Kommenteerimine on suletud.