Taara pst. 12-1, Tartu
+372 58 103 441
info (at) juhtkoer.ee


Roosil on uus kodu!

Maikuust on Roosil uus kodu. Seda küll samas majas Taara pst 12 Tartus, kuid korrus kõrgemal. Ülakorruse elanikud, pereema Katrin ja tema üheksa-aastane tütar Nora soovisid hakata Roosile kasvupereks.

Initsiatiiv tuli muidugi Noralt, kes juba varem iga kord märkamatult aeda ilmus, kui Roosi seal jalutas, ning alati viimase võimaluseni koeraga koos püüdis olla. Kuna 9-aastane juriidilise lepingu partneriks ei sobi, sõlmiti see ema Katriniga.

Uues kodus ootasid Roosit ees kass Mersu ja hamstrid. Nagu arvata oli, tegi Mersu Roosile kiiresti selgeks, et tema kui varasem elanik määrab jõujooned ja käitumiskorra. Roosi kuuleka koeratüdrukuna peab kehtestatud reeglitest ka kinni.

Kui Katrinit ja Norat vahel pikemalt kodus ei ole, saabub Roosi alakorrusele oma vanade semude juurde hoiurühma. Kuigi tulevane juhtkoer peab suutma pikki päevi ka omaette olla, tuleb Roosit sellise elukorraldusega alguses sammhaaval harjutama hakata. Kuna alanud on koolivaheaeg, siis viibib Roosi oma noore perenaise seltsis iga päev ja kohtume temaga vaid hetkedel, mil koer teistega aeda mürama satub.

Vahetult enne jaanipäeva külastasid meie kooli Soome üks staažikamaid juhtkoertekoolitajaid ning meie pikaaegne koostööpartner Juha Hertuainen ning Läti juhtkoerte treener Zaiga Klavina.

Juha ja Zaiga professionaalse pilgu läbi hinnati Roosi arengut ning prognoositi, kuidas ta oma tulevase tööga toime tuleb. Nii Juha kui Zaiga olid Roosi arenguga vägagi rahul ja arvasid, et temast saab meie treenerite käe all üks igati ontlik juhtkoer. Praegu naudib Roosi koos Noraga suvemõnusid ja rannailma Haapsalus.

Kommenteerimine on suletud.